Autoškolský ombudsman

Autoškolský ombudman je společným projektem Asociace autoškol (AAČR) a Profesního společenství autoškol (PSA). který vznikl s cílem kultivovat obor autoškolství. Na webových stránkách Autoškolského ombudsmana najde široká veřejnost mimo jiné:

• náležitosti výuky a výcviku v autoškole stanovené zákonem,
  • náležitosti zkoušek pro získání řidičského oprávnění,
  • návody na řešení typových situací, které mohou během výuky a výcviku v autoškole nastat,
  • poradnu pro řešení problémů v autoškole.

S projektem Autoškolského ombudsmana by se žadatelé měli seznámit ještě před zahájením výcviku – např. v sekci „Desatero žáka autoškoly“ jsou uvedeny i rady pro výběr správné autoškoly.

Službu Autoškolského ombudsmana může využívat i odborná veřejnost z řad provozovatelů autoškol, školicích středisek, zkušebních komisařů apod. – v sekci Poradna je možné pokládat i odborné dotazy nebo žádosti o stanoviska.